REKLAMA

Stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i 14 punktów karnych

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. We wtorek policjanci przemyskiej drogówki zatrzymali 39-latka, który jechał z prędkością 113 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2000 zł, 14 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

303-247282

We wtorek po godz. 17, w miejscowości Lipa, policjanci wydziału ruchu drogowego przemyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Mężczyzna kierował osobowym nissanem i jechał z prędkością 113 km/h. Dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczył tym samym aż o 63 kilometry. Poczynania kierującego uwiecznił policyjny miernik prędkości.  

39-latek stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.

Przypominamy!
Kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych użytkowników dróg.

źródło: KMP Przemyśl

22-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)