REKLAMA

Sukces pilotażowego projektu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego! „Akademia Pszczoły Bohatera” rusza w całej Polsce!

Sukces pilotażowego projektu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego! „Akademia Pszczoły Bohatera” rusza w całej Polsce!

PODR / BOGUCHWAŁA. Dobiega końca pierwsza pilotażowa edycja „Akademii Pszczoły Bohatera” zainicjowana i zorganizowana przez PODR w Boguchwale wraz z fundacją Pszczoła Bohater, Niezależnym Związkiem Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz Podkarpacką Pasieką Ekologiczną w Dębinie, reprezentującą Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie. . Dziś na polu doświadczalnym w Boguchwale odbyła się plenerowa lekcja edukacyjna dla dzieci ze szkoły podstawowej w Lubeni. Program ten zyskał ogromne uznanie i zainteresowanie jednego z najważniejszych patronatów akcji czyli Ministerstwa Edukacji i Nauki, które chce tą ideę kontynuować w skali ogólnopolskiej.

379506464_339008518736829_7913711409031377553_n

Celem programu jest zapoznanie uczniów szkół podstawowych klas nauczania początkowego, z ogromnym znaczeniem pszczół w ekosystemie jako naturalnych zapylaczy oraz ich miejsca w całym procesie zapylania drzew owocowych w wyniku, którego możemy cieszyć się zdrowymi owocami i przetworami, które stanowią nieodzowny element podstawowej diety człowieka.

„Akademia Pszczoły Bohatera” jest to program edukacyjny skierowany do uczniów klas I-III wybranych szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie województwa podkarpackiego. Prowadzony jest przez czas określony od 1 marca do 30 września 2023 r. W sumie w przedsięwzięciu wzięło udział ok. 1 600 młodych ludzi z 20 szkół podstawowych.

Każdy z uczniów otrzymał pakiet, w którym znajdują się nasiona roślin miododajnych, owocowe chipsy i sok, słoik miodu oraz instrukcje wysiewania nasion. Ich zadaniem jest indywidualnie jest grupowo wysianie kwietnej łąki i prowadzenie obserwacji za pomocą otrzymanej w pakiecie karty obserwacji. Zachęcamy również uczniów, którzy wysiali łąkę indywidualnie bądź szkoły, które zrobiły to grupowo do wzięcia udziału w konkursie „Kwietna łąka”, w którym do wygrania są nagrody rzeczowe. Najbardziej zaangażowana szkoła wzięła dziś udziału w wyjeździe studyjnym do pasieki.

źródło: PODR w Boguchwale / materiały własne


24-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)