REKLAMA

Świetna passa zawodniczek PANTERA SANOK! Medale w Szwecji! (ZDJĘCIA)

SANOK / POLSKA / SZWECJA. Duet judoczek Lena i Gabriela Izdebskie z sanockiego klubu Pantera Sanok wywalczyły kolejne medale dla Sanoka, tym razem rywalizowali podczas pobytu w Szwecji 21.01.2023 w LILLA TROLLTRÄFFEN JUDO OPEN 1.

image004_35

Młode zawodniczki stoczyły zacięte i emocjonujące walki, które zostały wygrane przed czasem przez IPPON w wyniku uzyskania pełnego punktu.

Klasyfikacja końcowa:

Lena Izdebska 1 miejsce w U13 kat. 36 kg

Gabi Izdebska 2 miejsce w U11 kat. 26 kg

Ogromne gratulacje dla zawodniczek i trenerów! Czekamy na kolejne sukcesy naszych judoków! – nie kryją zadowolenia włodarze.

Judo należy do grupy sportów polecanych szczególnie dla dzieci, ze względu na bardzo dużą wszechstronność. W tej dyscyplinie ważny jest ogólny rozwój cech fizycznych i psychicznych, co ma wpływ na kształtowanie sprawności dziecka na wielu płaszczyznach. Judo pomaga doskonalić siłę, szybkość, zwinność, kondycję, koordynację ruchową czy gibkość. A także rozwijać koncentrację, skupienie, czy pewność siebie.

O szczególnym znaczeniu judo w rozwoju dziecka świadczą rekomendacje UNESCO, czy MKOL-u:

UNESCO: „Judo to najlepszy inicjujący sport dla dzieci i młodzieży w wieku 4 a 21 lat”. MKOL: „Judo to najbardziej kompletny sport, poprawiający jakość życia u osób, które go trenują”

UKS PANTERA SANOK prowadzi nabór zimowy 2023 do wszystkich grup wiekowych. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku przy ul. Stróżowskiej 4. W każdej chwili można dołączyć i spróbować swoich sił, wypełniając deficyt ruchu treningami, zaczynając od zabawy po sportową rywalizację na zawodach.

źródło: materiały nadesłane


23-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)