REKLAMA

SZPITAL SANOK: Oddział zakaźny znów „Covid-owy”!

SANOK / PODKARPACIE. W kraju wzrasta liczba zakażeń Covid-19. Tak informuje Ministerstwo Zdrowia. W sanockim szpitalu Oddział Zakaźny znów zostanie dedykowany pacjentom zakażonych koronawirusem.

– Od jutra będziemy przekształcać Oddział Zakaźny na „oddział Covid-owy”. Czekamy na decyzję z województwa, ale musimy się przygotować. Wszyscy widzimy wzrost zakażeń. W tej chwili w naszym szpitalu hospitalizowanych jest 4 pacjentów, u których potwierdzono koronawirusa. Kolejni mają zostać przetransportowani. Na razie oczywiście nie jest to sytuacja dla nas kłopotliwa. Przypomnę, że w szczytowym momencie poprzedniej fali mieliśmy ponad 230 pacjentów „Covid-owych”. Jak sytuacja się rozwinie? To wyjaśni się w ciągu najbliższych dni, może tygodni – mówi Grzegorz Panek, dyrektor SP ZOZ w Sanoku.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 767 nowych przypadkach  zakażenia koronawirusem. W województwie podkarpackim odnotowano 59 przypadków, w tym 6 w powiecie sanockim. 

zdjęcie poglądowe / archiwum redakcji

15-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)