REKLAMA

Tajemniczy zgon 15-latka. Śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci

PODKARPACIE. Wciąż nie wiadomo co było przyczyną śmierci 15-letniego wychowanka Niepublicznego Młodzieżowego Ośrdoka Wychowawczego w Łańcucie, którego ciało zostało znalezione w pokoju w poniedziałek rano. Na dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok. Prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci chłopaka.

policjaja_1

Przypomnijmy, że do tragicznego odkrycia doszło w poniedziałek rano.

 Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 10:00. W Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie znaleziono martwego 15-letniego wychowanka tej placówki. Prowadzone jest śledztwo mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci chłopca. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Łańcucie – przekazywał mł. asp. Wojciech Gruca, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie.

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo o przestępstwo z art. 155 kodeksu karnego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że małoletni skierowany został przez Sąd do NMOW w Łańcucie, w którym przebywał od dnia 3 września 2020 roku. Wspólnie z innym wychowankiem umieszczony został w dwuosobowym pokoju, gdzie pod nadzorem miał przebywać przez siedem dni, stosownie do wewnętrznych procedur bezpieczeństwa, wynikających z sytuacji epidemicznej.

 W dniu 07 września 2020 roku około godziny 10.00 roku współlokator, po odebraniu śniadania, poinformował wychowawcę, że kolega z pokoju leży w łóżku i prawdopodobnie nie żyje. Wychowawca wezwał pomoc medyczną. Lekarz z Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon – informuje Paweł Król, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Niezwłocznie prokurator przeprowadził oględziny miejsca ujawnienia zwłok oraz zwłok z udziałem biegłego lekarza. Zabezpieczono zapis monitoringu z korytarza NMOW w Łańcucie obejmującego wejście do pomieszczenia, w którym przebywał zmarły małoletni. Przesłuchano w charakterze świadków pracowników NMOW w Łańcucie sprawujących opiekę nad małoletnim. Zwłoki zabezpieczono w Prosektorium w Rzeszowie. Przeprowadzenie sekcji zwłok zaplanowano na dzień 10 września 2020 roku przez specjalistę z zakresu medycyny sądowej.

Źródło: Red., Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

10-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)