REKLAMA

TRZCIANA. Ultranowoczesny obiekt. Kształcenie weterynarzy na najwyższym poziomie! (VIDEO)

TRZCIANA. Ultranowoczesny obiekt. Kształcenie weterynarzy na najwyższym poziomie! (VIDEO)

POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. Powiat Rzeszowski realizuje projekty związane z rozbudową infrastruktury oświatowej i poszerzeniem oferty edukacyjnej w placówkach prowadzonych przez starostwo. Duża inwestycja realizowana jest właśnie przy Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie. Zapraszamy do obejrzenia naszego MATERIAŁU VIDEO.

Budowa obiektu oraz wyposażenie go pochłonie blisko 12 mln złotych. W ramach zadania powstanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni około 350 m2. Zakupiony sprzęt należeć będzie do najnowocześniejszych na świecie. Powstaną między innymi laboratoria, pracownia zoofizjoterapii, sale zabiegowe czy pracownie RTG i USG.

Drugą cześć projektu stanowić będzie wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności. Planowana jest realizacja szeregu zadań edukacyjno-szkoleniowych głównie z zakresu techniki weterynaryjnej.

Wyposażony budynek zostanie oddany do użytku jeszcze w 2024 roku.

WIĘCEJ W NASZYM MATERIALE VIDEO.

100_5

grafika poglądowa

Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności przy ZST-W w Trzcianie k. Rzeszowa w dziedzinie technika weterynaryjna

W ramach zadania utworzone zostanie Branżowe Centrum Umiejętności przy ZSTW w Trzcianie poprzez przebudowę i nadbudowę części budynku ZST-W w Trzcianie oraz  zakup specjalistycznego wyposażenia sal i pracowni. Kwota dofinansowania na utworzenie BCU przy ZSTW w Trzcianie wynosi 7 499 895,88 zł netto w tym na roboty budowlane w ramach zadania  5 799 908,80 zł netto i specjalistyczne wyposażenie sal i pracowni 1 700 807,88 zł netto. W ramach zadania powstanie trzykondygnacyjny budynek (w tym jedna kondygnacja podziemna)  o powierzchni netto ok. 350 m2 wraz z instalacjami wewnętrznymi i zagospodarowaniem terenu, z przeznaczeniem na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie technika weterynaryjna przy Zespole Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie.

Na parterze budynku usytuowane będą: sale zabiegowe czysta i brudna, pracownia RTG/USG, pracownia rozrodu i inseminacji oraz pracownia zoofizjoterapii. Na piętrze znajdować się będą laboratoria, pracownia produkcji zwierzęcej i sala wykładowa. W części podziemnej usytuowana została wentylatornia oraz pomieszczenia magazynowe. Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych, w tym wyposażony w windę.  Na dachu budynku zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Drugą cześć projektu stanowi wsparcie funkcjonowania  Branżowego Centrum Umiejętności w kwocie 2 184 876,90 zł netto. W zakresie wsparcia funkcjonowania BCU planuje się realizację zadań edukacyjno – szkoleniowych poprzez szkolenia zawodowe w obszarze dziedziny techniki weterynaryjnej, integrująco – wspierającym poprzez wsparcie szkól i placówek prowadzących kształcenie zawodowe w nawiązaniu współpracy z pracodawcami prowadzącymi działalność w dziedzinie technika weterynaryjna, innowacyjno – rozwojowym poprzez zwiększenie transferu wiedzy i nowych technologii do edukacji i doradczo – promocyjnym poprzez promowanie platformy kształcenia zawodowego.

Okres realizacji projektu: 01.04.2023 r. – 30.06.2026 r., przy czym część inwestycyjna zostanie zrealizowana do końca 2024 roku.

Wartość całkowita projektu: 11 957 880,09 PLN
Wartość dofinansowania: 9 999 922,78 PLN
Wkład własny Powiatu Rzeszowskiego: 1 957 957,31 PLN (Vat)

źródło: Red., Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

29-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)