REKLAMA

Uciekał przed policją spod Przemyśla do Rzeszowa! Areszt dla 45-latka (FOTO)

PRZEMYŚL, RZESZÓW / PODKARPACIE. Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 45-letni mieszkaniec Przemyśla. Mężczyzna w Zadąbrowiu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Został zatrzymany dopiero w Rzeszowie. Kierujący audi odpowie nie tylko za wykroczenia w ruchu drogowym, ale także za posiadanie narkotyków oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

303-221805

Foto: KMP Przemyśl

W miniony czwartek, około godziny 14:30, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, w miejscowości Zadąbrowie zatrzymywali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Z posiadanych informacji wynikało, że kierujący tym pojazdem może przewozić substancje zabronione.

Kierowca audi zignorował wydane polecenie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg za samochodem, który z nadmierną prędkością mijał miejscowości Sośnica Jarosławska, Walawa, Skołoszów, zjeżdżał w polne drogi, a w miejscowości Zadąbrowie wjechał na autostradę A4 w kierunku Rzeszowa. Swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kiedy mężczyzna wjechał na teren Rzeszowa, do pościgu dołączyli się miejscowi policjanci i funkcjonariusze z oddziału prewencji. Kierowca audi ponownie zignorował sygnał do zatrzymania się i w dalszym ciągu kontynuował ucieczkę.

 

Kierujący przekraczał znacznie prędkość, wjeżdżał na chodniki, przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle, zmuszał innych kierujących do zatrzymania się. Policjanci z rzeszowskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali uciekiniera. W audi 45-letniego mieszkańca Przemyśla policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilości narkotyków.

Mężczyzna, oprócz popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym, odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji psychoaktywnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

2 kwietnia br., na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

   

Źródło: KMP Przemyśl

06-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)