REKLAMA

Uczelnia Państwowa w Sanoku podpisała porozumienie z Zakładem Karnym w Łupkowie

W Sali Senackiej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku podpisano  porozumienie o współpracy pomiędzy Zakładem Karnym w Łupkowie, a sanocką Uczelnią. Porozumienie z ramienia Zakładu Karnego i Uczelni podpisali ppłk Janusz Wańcowiat – Dyrektor Zakładu oraz dr inż. Mateusz Kaczmarski – Rektor Uczelni.

   

Celem porozumienia jest wzajemna współpraca w realizacji celów Zakładu Karnego w Łupkowie związanych prowadzeniem oddziaływań resocjalizacyjnych, w tym w szczególności działalności kulturalno – oświatowej i sportowej oraz realizacji celów Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku związanych z prowadzeniem działalności edukacyjnej i naukowej.

Uczestnictwo Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, w realizacji porozumienia ma na celu wsparcie oddziaływań resocjalizacyjnych prowadzonych przez administrację Zakładu Karnego

w Łupkowie wobec osób pozbawionych wolności w zakresie ich readaptacji społecznej poprzez podejmowanie wspólnych działań zmierzających do ograniczenia zjawiska patologii, przestępczości i wykluczenia społecznego, a także kształtowania u osób pozbawionych wolności postaw prospołecznych, rozwoju osobowości, rozwijania i modelowania talentów i umiejętności. Natomiast udział w porozumieniu Zakładu Karnego w Łupkowie ma na celu umożliwienie praktycznej realizacji przez kadrę i studentów Uczelni koncepcji teoretycznych wykorzystywanych w pedagogice, pracy socjalnej resocjalizacji i bezpieczeństwie wewnętrznym.

Źródło: materiały nadesłane 


28-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)