REKLAMA

Uczniowie poznali wyniki matur! Najlepiej wypadła matematyka

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Dzisiejszą noc na długo zapamiętają tegoroczni maturzyści. Od godziny 8:30 dostępne są wyniki tegorocznych matur. Jak uczniowie z powiatu sanockiego wypadli na tle innych powiatów oraz województw? Najlepiej poradzili sobie z matematyką, najgorzej zaś z językiem angielskim. Analizujemy wyniki matur z egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym z przedmiotów obowiązkowych.

Język polski na poziomie podstawowym w formie pisemnej zdawało 14 818 uczniów z województwa Podkarpackiego. W powiecie sanockim przystąpiło do egzaminu 662 maturzystów. W skali całego kraju uczniowie z Podkarpacia uplasowali się na 5 miejscu osiągając średni wynik 58,43%. W skali całego województwa natomiast maturzyści z sanockiego wypadli podobnie, osiągając średni wynik 53,64%, plasując się na 6 miejscu w województwie.

Najlepsze wyniki maturzyści z Podkarpacia osiągnęli z matematyki. Do egzaminu pisemnego na poziomie podstawowym w województwie podkarpackim przystąpiło 14 817 uczniów, którzy wypracowali średni wynik 64,10%, plasując się tuż za podium na 4 miejscu. W powiecie sanockim matematykę zdawało 662 uczniów osiągając wynik 62,08%.

Język angielski w powiecie sanockim wypadł dobrze, choć na skalę całego kraju maturzyści plasują się na przedostatnim miejscu. Sanoccy maturzyści wypracowali średni wynik 75,25%, natomiast najlepszy wynik w kraju to 80,95%. Do egzaminu dojrzałości z języka angielskiego pisemnego na poziomie podstawowym przystąpiło 14 683 uczniów w województwie Podkarpackim, zaś w powiecie sanockim liczba zdających to 645 uczniów.

źródło: wyniki.edu

09-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)