REKLAMA

Ukradł portfel w szpitalu. Skradzioną kartą zrobił zakupy!

POWIAT RZESZOWSKI. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z komisariatu Policji na Baranówce ustalili i zatrzymali mężczyznę, który ukradł portfel pacjentowi oczekującemu w szpitalu na wizytę lekarską. Pokrzywdzony stracił pieniądze w kwocie ponad 3 tys. złotych i karty bankomatowe. Podejrzewany o kradzież 36-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

303-250015_1

W połowie października do komendy miejskiej zgłosił się mężczyzna, któremu skradziono portfel, kiedy przebywał na poczekalni Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jednego z rzeszowskich szpitali. W portfelu znajdowały się pieniądze w kwocie 3 tysięcy złotych oraz karty bankomatowe.

Sprawą kradzieży zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Rzeszowie. Krótko po zawiadomieniu, policjanci  z pionu operacyjnego ustalili  tożsamość mężczyzny, który mógł dokonać tej kradzieży. Wiedząc, gdzie może przebywać, udali się pod wskazany adres. Na miejscu w rejonie posesji przy ul. Grottgera, zauważyli mężczyznę i go zatrzymali. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, znany policjantom z wcześniej popełnionych przestępstw.

Podczas zatrzymania, policjanci znaleźli przy mężczyźnie skradziony portfel. Nie było w nim już pieniędzy ani kart bankomatowych. Dodatkowo funkcjonariusze przeszukali lokal, w którym mężczyzna ostatnio zamieszkiwał, tam znaleźli kartę bankomatową nienależącą do 36-latka. Jak się okazało, podejrzewany o kradzież mężczyzna, posługując się skradzioną kartą bankomatową, dokonał dwóch nieautoryzowanych transakcji na kwotę ponad 80 złotych.

W czwartek mężczyzna usłyszał trzy zarzuty do których się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Za kradzież oraz kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Rzeszów

02-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)