REKLAMA

Ukradł staruszce pieniądze. Schował je w śniegu (FOTO)

PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 57-letni mieszkaniec gminy Żołynia. Mężczyzna włamał się do domu jednej z mieszkanek tej samej miejscowości i ukradł jej kilka tysięcy złotych. Swój łup ukrył w śniegu. Został ujęty przez członków rodziny seniorki i przekazany policjantom.

Zatrzymany mężczyzna wraz z policjantem, w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Po godz. 18 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do jakiej miało dojść na terenie gminy Żołynia. Z przekazanych informacji wynikało, że ofiarą złodzieja padła starsza kobieta, a sprawca jest jej znany osobiście. To 57-latni mieszkaniec tej samej miejscowości.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że sprawca dostał się do domu, w którym przebywała seniorka, przez wybicie szyby. Następnie wykorzystując problemy kobiety z poruszeniem się, zabrał jej oszczędności i wyszedł. Pokrzywdzona straciła kilka tysięcy złotych.

Tuż po zdarzeniu, podejrzanego o kradzież 57-latka ujęli członkowie rodziny seniorki. Mężczyzna zdążył jednak ukryć skradzione pieniądze. Swój łup zasypał w śniegu. Skradzione mienie odnaleźli łańcuccy policjanci. Mieszkaniec gminy Żołynia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwa, dlatego na wniosek funkcjonariuszy wsparty przez łańcucką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W przypadku 57-latka kara ta może wzrosnąć, gdyż przestępstw dokonał w okresie recydywy.

źródło: KPP Łańcut

12-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)