REKLAMA

ULEWY NA PODKARPACIU. Utrudnienia na drogach!

PODKARPACIE. Sytuacja na drogach naszego regionu w dalszym ciągu jest trudna, a lokalne podtopienia powodują utrudnienia w komunikacji. Po sobotnich ulewach, nieprzejezdna jest droga krajowa numer 28 na ulicy Piłsudskiego w Jaśle. Utrudnienia występują także na wielu odcinkach dróg w powiatach rzeszowskim, przemyskim, łańcuckim i przeworskim. Funkcjonariusze monitorują miejsca zagrożone powodzią, dbają o bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego regionu, a w razie konieczności kierują na objazdy.

303-209228

Foto: KPP Jasło

W ostatnich dniach podkarpaccy policjanci pełnią służbę w rejonach dotkniętych powodzią. Współpracują z innymi służbami i monitorują drogi w rejonach zagrożonych podtopieniami. Sprawdzają, czy główne ciągi komunikacyjne są przejezdne, a w razie utrudnień kierują na objazdy.

Intensywne opady spowodowały, że krajowa 28 na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Lwowską w Jaśle jest nieprzejezdna. Utrudnienia występują także łączniku drogi wojewódzkiej numer 992 (ulica Lwowska z Piłsudskiego w Jaśle) i drogach lokalnych.

W dalszym ciągu występują utrudnienia w Hadlach Szklarskich i w Hadlach Kańczuckich. Mimo, że droga wojewódzka numer 835, jest częściowo odblokowana, to nadal występują utrudnienia spowodowane zerwaniem nawierzchni.

W Dylągówce w powiecie rzeszowskim, na drodze wojewódzkiej numer 887 ruch odbywa się wahadłowo dla samochodów osobowych z powodu osuwiska ziemi. Utrudnienia występują także na drogach powiatowych, w miejscowości Tarnawka (powiat łańcucki), gdzie zerwane zostały dwa mosty i uszkodzona nawierzchnia oraz w miejscowości Handzlówka.

Z utrudnieniami muszą się również liczyć kierowcy jadący drogą powiatową w miejscowości Brzózka (powiat przemyski). Uszkodzona jest tam nawierzchnia drogi.

Funkcjonariusze przypominają: lekceważenie znaków zakazu ruchu może prowadzić do tragedii!

303-209230

303-209231

Źródło: KPP Jasło

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)