REKLAMA

Uprawnienia do kierowania wszystkimi kategoriami pojazdów. Podróbki ukraińskich dokumentów

PODKARPACIE. Od początku 2021 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili już 28 fałszywych praw jazdy. Podróbki dokumentów przestawiane były w trakcie kontroli granicznej. Nierzadko posługiwały się nimi osoby deklarujące chęć podjęcia pracy jako zawodowi kierowcy.

W minioną środę strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili cztery podrobione prawa jazdy. Kolejna dwie fałszywki zatrzymano na przejściu granicznym w Medyce. Dokumentami posłużyli się obywatele Ukrainy, 57-letnia kobieta oraz 51-letni mężczyzna. Przyznali się do próby wykorzystania nieprawdziwych uprawnień i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Większość zatrzymanych praw jazdy to podróbki ukraińskich dokumentów. Często zamieszczane są w nich uprawnienia do kierowania wszystkimi kategoriami pojazdów. Dodatkowo, część korzystających z nich podróżnych deklaruje na granicy chęć podjęcia pracy w Polsce w roli zawodowych kierowców.

BiOSG

01-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)