REKLAMA

Utknął w błocie uciekając przed policjantami

PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali pijanego kierującego renaultem. Mężczyzna widząc kontrolujących trzeźwość policjantów zawrócił i odjechał z dużą prędkością. Funkcjonariusze pojechali za nim, lecz kierowca mimo podawanych sygnałów, nie zatrzymywał się. Ucieczka 61-latka zakończyła się, gdy wjechał w leśną drogę i utknął w błocie. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu, a samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych.

W piątek, w Wólce Hyżneńskiej policjanci drogówki prowadzili kontrole trzeźwości kierujacych. Około godz. 18, zauważyli jadącego w ich kierunku renaulta. Na widok patrolu kierujący zawrócił i szybko odjechał.

Policjanci pojechali za nim, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mimo to, kierujący renaultem nie zatrzymywał się i uciekał z dużą prędkością. Po chwili zjechał z drogi utwardzonej i wjechał w drogę leśną, gdzie utknął w błocie. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale utrudniło mu to błoto. Mężczyzna został zatrzymany.

Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Był pijany, badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo samochód, którym kierował, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Po wykonaniu niezbędnych czynności, mężczyzna został przekazany pod opiekę rodziny.

Teraz grozi mu odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. W odrębnym postępowaniu odpowie za popełnione wykroczenia.

KWP

27-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)