REKLAMA

W Besku trzech kierowców straciło prawo jazdy. Kolejnych dwóch w Sanoku i w Długiem

BESKO / SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Działania kontrolne przeprowadzone były głównie w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mieszkańcy mogą codziennie zwiększać swoje bezpieczeństwo dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy może mieć wpływ na to co się dzieje w jego rejonie zamieszkania. Sytuacja z kilku ostatnich dni pokazała, jak to narzędzie jest przydatne na przykład w walce z kierującymi pojazdami, którzy jadąc z nadmierną prędkością, w sposób rażący, lekceważą przepisy ruchu drogowego.

Przypominamy, że jazda z nadmierną prędkością to ryzyko utraty uprawnień do kierowania, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. W ciągu ostatnich dni, na terenie powiatu sanockiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 5 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Działania kontrolne przeprowadzone były głównie w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miejscowości Besko, kierowca fiata pędził z prędkością 110 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W tej samej miejscowości, jeszcze dwóch innych kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość – kierujący pojazdem marki BMW, który na liczniku miał 107 km/h oraz kierowca volkswagena jadący z prędkością 108 km/h. Kolejnych kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Dmowskiego w Sanoku oraz w miejscowości Długie.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki drogowe są zmienne i mogą być niebezpieczne. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną wypadku.

Zachęcamy także mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Każde wskazane zgłoszenie jest sprawdzane i weryfikowane przez policjantów. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Sanok


zdjęcie poglądowe / archiwum KPP Ustrzyki Dolne

07-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)