REKLAMA

W Sanoku buduje się most! VIDEO z lotu ptaka (VIDEO, ZDJĘCIA)

W Sanoku buduje się most! VIDEO z lotu ptaka (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przy inwestycji mostowej rozpoczęto pierwsze prace budowlane związane z instalacją stopy pylonu, czyli najbardziej charakterystycznej części nowej przeprawy. Zabezpieczany jest również dojazd na plac budowy. Zamknięta została popularna ścieżka pieszo-rowerowa, ale jak się dowiadujemy planowane jest wytyczenie alternatywnego przejścia. Zapowiadane jest także odbudowanie części ścieżki. O przebiegu aktualnych prac poinformował burmistrz Tomasz Matuszewski. Publikujemy nasze nagranie Z LOTU PTAKA sprzed kilku dni.

Mieszkańcy Sanoka mogą obserwować początkowy przebieg pracy przy budowie nowego mostu na Sanie. Pierwsze prace zostały już wykonane, przygotowywany jest plac budowy.

Jak przekazał kilka dni temu burmistrz Tomasz Matuszewski rozpoczęto pierwsze prace budowlane związane z instalacją stopy pylonu, czyli najbardziej charakterystycznej części nowej przeprawy. Zabezpieczany jest również dojazd na plac budowy. Zamknięta została popularna ścieżka pieszo-rowerowa, ale jak się dowiadujemy, planowane jest wytyczenie alternatywnego przejścia. Zapowiadane jest także odbudowanie części ścieżki. Wykonany zostanie też zjazd z ul. Gajowej do ul. Rybickiego, co również ma poprawić bezpieczeństwo w rejonie budowy.

Całkowita wartość inwestycji ma wynieść 106,5 mln złotych. Długość nowej przeprawy mostowej ustalono na 235 m, a długość wszystkich połączeń i zjazdów to ponad 1 km.

Publikujemy NASZ MATERIAŁ VIDEO z lotu ptaka, zrealizowany 16.02.2024. Zdjęcia w galerii również z tego dnia.


Ważny moment w historii mostowej inwestycji w Sanoku. Czerwiec 2021 roku i wizyta premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której szef rządu poinformował o budowie przeprawy w Sanoku, zaznaczając „dobrą współpracę polskiego rządu z samorządem, która jest warunkiem rozwoju powiatów takich jak ten”. Od lewej: Jolanta Sawicka – ówczesny wicewojewoda podkarpacki, Tomasz Poręba – europoseł PiS, Mateusz Morawiecki – ówczesny premier, Tomasz Matuszewski – burmistrz Sanoka

Więcej informacji o moście przekazywaliśmy po opublikowaniu odpowiedzi na interpelację, którą złożył radny Sławomir Miklicz.

W dokumencie z października 2023 roku czytaliśmy, że inwestycja mostowa w Sanoku została podzielona na dwa etapy. Ogólnie, zakres prac budowlanych w ramach pierwszej części inwestycji, obejmuje roboty na prawobrzeżnej części Sanu wraz z budową mostu.

Drugi etap obejmie rozbudowę ul. Sobieskiego i ul. Królowej Bony wraz z budową nowego ronda turbinowego, z którego będziemy wjeżdżać na most. Tutaj powstaną ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe. Przebudowane zostaną sieci: kanalizacji deszczowej, energetyczna, gazowa, ciepłownicza, wodociągowa i kanalizacji sanitarnej.

Z pisma dowiedzieliśmy się również, że szacowana wartość realizacji obu etapów inwestycji miała wynieść lekko ponad 110 mln złotych.

Na październik 2023 roku kosztorys przedstawiał się następująco:

I ETAP

Wartość najkorzystniejszej oferty na dzień dzisiejszy to 78  668 142,69 zł brutto. Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 70 400 000,00 zł.

II ETAP

Szacowana wartość II etapu inwestycji wynosi 31 500 000,00 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie w formie wstępnej promesy z Polskiego Ładu w wysokości 29 925 000,00 zł.

Szacowana wartość obu etapów inwestycji to 110 168 142,69 zł.

Wartość dofinansowań do zadania to 100 325 000,00 zł.

Wartość wkładu własnego miasta wyniesie 9 843 142,69 zł.

źródło: Red., oficjalny profil burmistrza Sanoka na Facebooku

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sanok będzie miał nowy most! Rząd PiS przekazuje 70 mln zł na budowę (VIDEO, ZDJĘCIA)


grafika poglądowa, wizualizacja: Sweco Polska SP. Z O.O. dla UM Sanok / materiały nadesłane

SANOK. Inwestycja mostowa miała kosztować 65 mln zł. Zapłacimy 110 mln zł (ZDJĘCIA)


grafika poglądowa, tło: Grzegorz Izdebski, archiwum eSanok.pl

SANOK: Ruszyły prace przy budowie mostu. ZDJĘCIA z lotu ptaka!


archiwum eSanok.pl


*artykuł edytowany
23-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)