REKLAMA

W Sanoku coraz więcej urzędników. Dane na temat wzrostu zatrudnienia

SANOK / PODKARPACIE. Niedawno opinię publiczną w Sanoku obiegła informacja dotycząca wzrostu zatrudnienia w Urzędzie Miasta Sanoka w ostatnich kilku latach. Dane pochodzą z odpowiedzi na interpelację złożoną przez Sławomira Miklicza. Jak się okazuje, w porównaniu z końcówką 2018 roku, liczba zatrudnionych urzędników wzrosła ze 132 do 147. Magistrat tłumaczy to nowymi zadaniami nałożonymi na poszczególne wydziały UM.

Odpowiedź na pismo Sławomira Miklicza spłynęła 1 marca br. Pytania dotyczyły stanu zatrudnienia w Urzędzie Miasta Sanoka oraz w SPGK. W dokumencie z magistratu udzielono informacji tylko na temat liczby pracowników UM.

Dane zaprezentowano w formie tabeli. Jak się okazało, w porównaniu z końcówką 2018 roku, liczba zatrudnionych urzędników wzrosła ze 132 do 147.

Zestawienie dotyczy stanu zatrudnienia w UM w latach 2018-2024:

PEŁNA ODPOWIEDŹ NA INTERPELACJĘ – KLIKNIJ

Jak poinformował urząd, wzrost zatrudnienia wynikał z nowych zadań nałożonych na poszczególne wydziały urzędu miasta. Wskazano tutaj obszary tych działań. Wymieniono utworzenie biura audytu, rozszerzenie zakresu zadań Wydziału Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestora oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej, utworzenie stanowiska w Wydziale Spraw Obywatelskich oraz konieczność poszerzenia kadry referatu księgowego.

Zwiększenie zatrudnienia podyktowane było tylko i wyłącznie zadaniami narzuconymi na samorządy w trybie ustawowym oraz zwiększoną aktywnością i nowymi zadaniami podjętymi przez miasto, takimi jak pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje drogowe, nową przeprawę mostową, budowę mieszkań komunalnych, projekty oświatowe, przygotowanie dokumentacji na dofinansowane zadania, procedury przetargowe, rozliczenie zadań – poinformowano w odpowiedzi na interpelację.


grafika poglądowa

źródło: Red., BIP UM Sanok

02-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)