REKLAMA

W Stalowej Woli powstanie 1250 mieszkań za 300 milionów złotych (VIDEO)

W Stalowej Woli powstanie 1250 mieszkań za 300 milionów złotych (VIDEO)

STALOWA WOLA / PODKARPACIE. Dzisiaj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której wojewoda Ewa Leniart oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przypomnieli o potężnej inwestycji mieszkaniowej realizowanej w tym mieście. Do 2025 roku ma tam powstać 1250 mieszkań za kwotę 300 mln złotych.

Ewa Leniart. Foto: PUW w Rzeszowie

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to niezwykle ważny projekt rządowy, który ma na celu wybudowanie mieszkań na korzystnych warunkach dla mieszkańców naszego regionu, którzy nie mogą pozwolić sobie na zaciągnięcie kredytu komercyjnego – powiedziała podczas konferencji wojewoda Ewa Leniart. – SIM dają możliwość dojścia do własności – dodała.

Taka inwestycja, zakrojona na wielką skalę, będzie realizowana w Stalowej Woli. Do 2025 roku ma tam powstać 1250 mieszkań.

Lucjusz Nadbereżny. Foto: Oficjalny portal miasta Stalowa Wola

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to nowe, konkretne rozwiązanie dla osób, które znajdują się w pułapce, czyli nie mogą wziąć kredytu komercyjnego, a z drugiej strony ich stabilne dochody nie pozwalają na to, aby skorzystać z oferty socjalnej – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Każdego roku Stalowa Wola mierzy się z problemem opuszczania mieszkańców , przede wszystkim poprzez  poprzez wyprowadzkę do sąsiednich miejscowości gminnych, dlatego, że brakuje oferty mieszkaniowej w samym mieście – mówił prezydent Stalowej Woli. – Dlatego też bardzo szybko, ponad podziałami politycznymi, zostały podjęte wszelkie potrzebne decyzje w samorządzie. Wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z tego, że jest to dobra oferta.

Szacunkowa wartość całej inwestycji w Stalowej Woli to 300 mln złotych. Zgodnie z zapowiedziami 60% środków, które pomogą zrealizować zadanie będą stanowiły pieniądze bezzwrotne.

W oparciu o zakładany harmonogram, w marcu tego roku zawiąże się oficjalnie spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Stalowej Woli, a później będą trwały prace przygotowawcze oraz projektowe. Rada Miejska będzie miała wyłączną kompetencję do stworzenia regulaminu przydziału mieszkań, a ostateczny jego kształt przedstawi pod koniec 2021 roku. Początkiem 2022 roku planowana jest już rekrutacja najemców. Pierwsza łopata zostanie wbita w II kwartale 2022 roku, a już w 2023 roku pierwsi najemcy otrzymają klucze do mieszkań. Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na 2025 rok – czytamy w komunikacie miasta Stalowa Wola.

O mieszkaniach, które w ramach SIM mają powstać w Sanoku pisaliśmy tutaj:

Rząd przekazał pieniądze na mieszkania dla 5 podkarpackich miast. Wśród nich Sanok (VIDEO, ZDJĘCIA)

Przypomnijmy, że w Sanoku pieniądze pomogą wybudować 64 mieszkania na działce przy ul. Konarskiego. W naszym mieście na możliwość skorzystania z  mieszkania komunalnego czeka około 500 rodzin. Sanok, podobnie jak Stalowa Wola, otrzymał od rządu 3 mln złotych na ten cel.

Obecnie Krajowy Zasób Nieruchomości dąży do powołania spółek SIM w różnych regionach Polski, gdzie na 570 hektarach może powstać ok. 18 tys. mieszkań (szacunki dla całego kraju). Każde podpisane porozumienie przyspiesza proces rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowej.

źródło: Red., PUW w Rzeszowie, Gmina Miejska Przemyśl

30-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)