REKLAMA

Większość radnych powiatowych chce uszanowania woli mieszkańców wsi. Sesja nadzwyczajna

SANOK / PODKARPACIE. 11 radnych Rady Powiatu Sanockiego złożyło na biurko przewodniczącego rady wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Chcą przyjęcia stanowiska i apelu w sprawie zmian granic Sanoka. Pismo ma zostać skierowanie do Rady Miasta Sanoka. Aby tak się stało, organ uchwałodawczy powiatu musi przyjąć stanowisko poprzez głosowanie.

Pod wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu Sanockiego podpisało się 11 radnych: Stanisław Lewicki, Damian Biskup, Jerzy Zuba, Marta Myćka, Krystyna Galik-Harhaj, Marek Szpara, Jolanta Skoczołek, Sebastian Niżnik, Jan Jaślar, Tomasz Gankiewicz oraz Igor Wójciak. Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że dokument chcieli podpisać również Marzena Dziurawiec i Krzysztof Strzyż, ale na przeszkodzie stanęły względy zdrowotne.

W przygotowanym projekcie stanowiska rady powiatu czytamy między innymi:

Rada Powiatu Sanockiego wyrażając negatywne stanowisko odnośnie zmian granic jednostek samorządu terytorialnego na terenie Powiatu Sanockiego apeluje do Rady Miasta Sanoka o zaniechanie dalszych działań zmierzających do poszerzenia granic Miasta Sanoka.

Wyniki konsultacji społecznych wyrażonych w przedmiotowej sprawie wśród sanoczan oraz mieszkańców 10 sołectw należących obecnie do Gminy Wiejskiej Sanok oraz Gminy Zagórz są wyraźnym i bardzo surowym werdyktem dla inicjatorów zmian podziału administracyjnego w obrębie Powiatu Sanockiego […]

Zignorowanie tak jednoznacznie i czytelnie wyrażonej woli mieszkańców byłoby pogwałceniem podstawowych zasad demokracji i samorządności.

W odpowiedzi na wniosek 11 radnych, przewodniczący Robert Pieszczoch zwołał XXXI sesję nadzwyczajną. Odbędzie się ona 18 marca o godzinie 16:00 w I LO w Sanoku. Porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Prezentacja projektu uchwały, w sprawie: stanowiska dotyczącego próby zmian granic jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Powiatu Sanockiego (druk 382).
  4. Zapytania, wolne wnioski i oświadczenia radnych.
  5. Zakończenie obrad sesji.

Rada Powiatu Sanockiego liczy 21 członków, dlatego głosowanie w tej sprawie powinno być formalnością.


grafika poglądowa

źródło: Red., materiały nadesłane

16-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)