REKLAMA

Wiele lat fotograficznych zmagań zaowocowało sukcesem! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Jak ważne jest rozwijanie swoich pasji i umiejętności także podczas studiów udowodnił absolwent Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych Adrian Czech.

Podczas 27. edycji konkursu fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego, otwierającej 100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego zdobył Grand Prix konkursu za zdjęcie zatytułowane „Ukłony przed  walką” oraz Nagrodę Specjalną Zarządu Głównego PZŁ za fotografię  „W śnieżnej krainie”.

– Wiele lat fotograficznych zmagań zaowocowało zdobyciem Grand Prix w jednym z najstarszych polskich konkursów fotograficznych – Konkursie Fotograficznym ŁOWCY POLSKIEGO im. Włodzimierza Puchalskiego z czego jestem bardzo dumny – tłumaczy Adrian.

Podczas studiów swój warsztat fotograficzny szlifował w Kole Naukowym „FOTOsynteza”  pod czujnym okiem  dr. Mariana Szewczyka.

– W rozwijaniu mojej pasji pomogło mi uczestniczenie w plenerach KN Fotosynteza oraz w warsztatach fotografii przyrodniczej gdzie mogłem poznać świetnych fotografów dzikiej przyrody takich jak Grzegorz Leśniewski – wspomina Adrian.

Swojej radości z sukcesu Adriana nie kryje oczywiście dr Szewczyk.

– Bardzo Adrianowi gratuluję i jestem dumny że działał w uczelnianym kole „FOTOsynteza”. To nie pierwszy sukces Adriana. Za jego wcześniejsze zwycięstwo w konkursie organizowanym przez Bieszczadzki Park Narodowy, otrzymał nagrodę Rektora naszej Uczelni. W kole pojawił się z już ugruntowaną wiedzą fotograficzną. Niezwykle sumienny i pracowity. Z zasadami i humanitarnym podejściem do istot żywych. Nie tylko posiadł umiejętności fotograficzne ale wnikliwie studiował biologię fotografowanych zwierząt. W sumie to na pewno stanowi to podstawę jego mistrzostwa. Niezwykle koleżeński, radosny i pełen pasji. Bardzo bym się ucieszył by znów pojawił się w murach naszej Uczelni. Jestem też przekonany że jeszcze o nim nie raz usłyszymy! – wspomina dr Szewczyk.

Adrian fotografuje głównie w Bieszczadach, ale nie tylko i jak samo mówi Bieszczady i Beskid Niski to wspaniałe tereny, które są idealnym miejscem do fotografowania dzikiej przyrody. Dzięki temu tutaj w miejscu zamieszkania może obserwować dziką przyrodę i uwieczniać piękne momenty.

To oczywiście nie pierwsza nagroda Adriana. Jest on laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in.: „Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”, konkursu fotograficznego „Podkarpackie Pełne Zachwytów”, polsko-słowackiego konkursu pn.: „Wokół Kremenarosa – CZŁOWIEK – PRZYRODA – KULTURA” oraz wielu innych.

Jedną z jego fotografii pt. ”Mroczne spojrzenie” wykonaną podczas warsztatów fotograficznych właśnie z Grzegorzem Leśniewskim  do dzisiaj można podziwiać w rektoracie naszej uczelni. Adrianowi życzymy  dalszych sukcesów, radości z fotografowania, a my jesteśmy dumni z takich absolwentów.

„Ukłony przed  walką”

„W śnieżnej krainie”

materiały nadesłane

24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)