REKLAMA

Wielka akcja sprzątania Jeziora Solińskiego! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Wielka akcja sprzątania Jeziora Solińskiego! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SOLINA, POLAŃCZYK / PODKARPACIE. W ubiegły piątek (7 bm.) PGE Energia Odnawialna zorganizowała powakacyjne sprzątanie Jeziora Solińskiego. Do akcji zaproszono m.in. żeglarzy, wędkarzy, strażaków ochotników oraz młodzież ze szkół powiatów leskiego i bieszczadzkiego. A jest co sprzątać, bo dość tylko wspomnieć, że cały zalew ma linię brzegową o długości około 150 kilometrów.

Blisko sto osób wzięło udział w powakacyjnym sprzątaniu Jeziora Solińskiego. Podczas czterogodzinnej akcji zebrano ok. 80 worków śmieci. Organizatorem wydarzenia była spółka PGE Energia Odnawialna, z Grupy Kapitałowej PGE.

W akcji sprzątania Jeziora Solińskiego uczestniczyła młodzież ze szkół z powiatów leskiego i bieszczadzkiego oraz mieszkańcy okolicznych gmin. Wsparcie udzieliła Gmina Solina oraz Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna z Polańczyka, Leska i Myczkowiec. Dzięki udostępnieniu 11 łodzi m.in. przez Bieszczadzkie Wodne Pogotowie Ratunkowe i Państwową Straż Rybacką udało się dopłynąć do rejonów Jeziora Solińskiego, obejmujących ponad 50 proc. całej linii brzegowej zbiornika.

Jezioro Solińskie powstało w 1968 roku to obecnie największe w kraju sztuczne jezioro i wielka atrakcja turystyczna przyciągające rzesze miłośników kajakarstwa, żeglarstwa czy wędkarstwa.


10-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)