REKLAMA

Wielkie emocje w finale Sanockiej Ligi Unihokeja Dziewcząt! Zdecydowała jedna bramka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dobiegła końca II edycja Sanockiej Ligi Unihokeja Dziewcząt organizowanej przez Stowarzyszenie Sanocki Unihokej i klub Wilki Sanok. W zaciętym i emocjonującym finale i przy głośnym dopingu rodziców, Wilki Sanok pokonały SP Nowotaniec 2:1. Wynik meczu był sprawą otwartą do ostatnich sekund!

Sanocka Liga Unihokeja Dziewcząt oraz Sanocka Liga Unihokeja Dzieci rozgrywane są w systemie turniejowym, raz w miesiącu w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku oraz w hali SP Niebieszczany.

W czwartek 14 czerwca, poznaliśmy rozstrzygnięcia w starszej kategorii. Odbył się bowiem turniej finałowy.

W półfinale zmierzyły się ze sobą: SP Nowotaniec oraz SP 9 Sanok, czyli drużyny, które w sezonie zasadniczym zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce. Padł wynik 2:0 dla zespołu z gminy Bukowsko, choć dzielnie walczące sanoczanki do samego końca meczu zagrażały bramce faworytek.

SP Nowotaniec – SP 9 Sanok 2:0

Sonia Niemiec 2:12, 15:20.

W wielkim finale zwycięzca sezonu zasadniczego, a więc drużyna Wilków Sanok mierzyła się zatem z SP Nowotaniec. Spotkanie przyniosło wiele emocji. Przez długi czas prowadził Nowotaniec i wydawało się, że to ten zespół wygra całą ligę. Zryw Wilków i dwa ciosy zadane w drugiej części pojedynku przesądziły o triumfie „watahy”. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 2:1 dla Wilków.

Wilki Sanok – SP Nowotaniec 2:1

Sandra Pałys 12:10, 15:20 – Izabela Konieczna 3:30

Na zakończenie zmagań odbyła się ceremonia wręczenia statuetek, pucharów, medali i upominków. Podziękowano rodzicom za zaangażowanie w sportowy rozwój swoich pociech, a także trenerom za ich pełną pasji systematyczną pracę i oddanie podopiecznym w czasie wolnym. Podziękowania popłynęły również do Łukasza Kurka, właściciela firmy Smart Dom, który finansowo wspiera organizację ligi.

Wybrano najlepsze zawodniczki ligi:

Najlepsza bramkarka: Justyna Kopacz (Wilki) Najlepsza w obronie: Anastazja Maczużak (Nowotaniec) Najlepsza w obronie: Julia Piegdoń (Sanok) Najlepsza w ataku: Aleksandra Kielniak (Nowotaniec) Najlepsza w ataku: Patrycja Śliwka (Sanok) Najlepsza w ataku: Sandra Pałys (Wilki) MVP: Aleksandra Tomczewska (Wilki)

Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale, a wszystkie zawodniczki słodkie upominki. W ręce wyróżnionych powędrowały statuetki. Trenerzy oraz sędzia otrzymali pamiątkowe koszulki.

Zawody zgromadziły sporo kibiców, którzy żywiołowo reagowali na sytuację na boisku.

Cała liga od września do czerwca rozegrana została przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Miasta Sanoka oraz pomocy firmy Smart Dom Łukasza Kurka.

W najbliższą środę w SP Niebieszczany odbędzie się finał Sanockiej Ligi Unihokeja Dzieci.

Pomysłodawcą oraz organizatorem Sanockiej Ligi Unihokeja Kobiet, Dziewcząt oraz Dzieci jest Krzysztof Sokołowski, prezes Stowarzyszenia Sanocki Unihokej.

foto: Tomasz Sowa


14-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)