REKLAMA

Wszczęła awanturę, zabrała dzieci i odjechała. Pijaną matkę zatrzymali policjanci

PODKARPACIE. 30-letnia mieszkanka Wierzawic, wszczęła awanturę domową i chcąc uniknąć odpowiedzialności, przed przyjazdem funkcjonariuszy, zabrała dwójkę swoich dzieci i odjechała. Leżajscy i nowosarzyńscy policjanci, wiedząc, że sytuacja może nieść ze sobą poważne konsekwencje, natychmiast rozpoczęli poszukiwania kobiety i jej córek. Dzięki ich szybkim i zdecydowanym działaniom, być może nie doszło do tragedii.

W miniony piątek po godz. 16, dyżurny leżajskiej komendy otrzymał informację, że w jednym z domów w Wierzawicach, nietrzeźwa kobieta wszczęła awanturę. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 30-latka słysząc, że o jej zachowaniu została powiadomiona policja, zabrała swoje dwie córki w wieku 1,5 i 8 lat, wsiadła do samochodu i odjechała w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze ustalili, że samochód, którym może poruszać się kobieta to ford fiesta. Wspólnie z patrolem z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie, rozpoczęli działania zmierzające do jej zatrzymania.

Patrolując trasę pomiędzy Giedlarową, a Wierzawicami, zauważyli kobietę, idącą z dwójką dzieci. Na widok policyjnego radiowozu, próbowała wraz z dziećmi uciec w pobliskie zarośla. Policjanci zatrzymali ją. Okazało się, że jest to 30-letnia mieszkania Wierzawic, której wcześniejsze dotyczyło zgłoszenie.

Sytuacja była o tyle poważna, że na zewnątrz panowały niskie temperatury, a dzieci nie były adekwatnie ubrane do warunków atmosferycznych. Policjanci natychmiast zabrali całą trójkę do radiowozu i przekazali im własne ubrania, aby się ogrzali. Na miejsce wezwana została także karetka pogotowia ratunkowego.

Podczas wyjaśniania zaistniałej sytuacji, funkcjonariusze wyczuli od kobiety alkohol. Policyjny alkomat wskazał ponad 2 promile w jej organizmie.

Dzieci wraz z matką zostały przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, którzy będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia. O zaistniałej sytuacji powiadomiono sąd rodzinny.

źródło: KPP Leżajsk
fot. archiwum policji

19-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)