REKLAMA

Wszyscy ZA wszystkim – niezwykle zgodna rada powiatu(VIDEO)

Wszyscy ZA wszystkim – niezwykle zgodna rada powiatu(VIDEO)

SANOK / PODKARPACKIE. 26 marca odbyła się XIII sesja Rady Powiatu Sanockiego. Głosowano 9 uchwał i przy każdej rada była jednomyślna: 20 głosów ZA, 0 przeciwnych, 0 wstrzymujących i tylko jeden nieobecny. Aż pozazdrościć takiej zgodności.

Remonty w szpitalu

Na początku środowej sesji w  powiecie wysłuchano oczywiście wszystkich sprawozdań z prac komisji między sesjami. Swój raport działań przedstawił także starosta Robert Pieszczoch. Opowiedział on o licznych spotkaniach m.in. z ministrami w sprawach dotyczących szpitala i ogólnie pojętego tematu zdrowia. – Sprawy są bardzo rozwojowe – powiedział starosta tajemniczo, nie chciał jednak jeszcze zdradzić żadnych szczegółów. Tajemnicą natomiast nie jest konieczność wykonania prac remontowych w sanockim szpitalu, o których mówił Robert Pieszczoch. O szczególną uwagę „proszą się” choćby toalety na oddziale chirurgii. Deklarację pomocy w realizacji zadania ze strony radnych złożył Stanisław Chęć, który jasno powiedział, że sprawa jest priorytetowa, zwłaszcza dla mieszkańców i pacjentów szpitala. Jak powiedział starosta już w przyszłym tygodniu mają odbyć się spotkania z wójtami i burmistrzami dotyczące tego tematu i miejmy nadzieję, że remont wkrótce dojdzie do skutku, zwłaszcza, że może pojawić się prywatny inwestor. 

Pozostając w temacie szpitala wicestarosta Damian Biskup podziękował instytucjom i organizacjom za sprzęt przekazany dla szpitala w ostatnich kilku tygodniach oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję zorganizowaną przez Panią dr.  Annę Frączek – Szczepkowską pod nazwą SERENADOWE KĄCIKI.  Dzięki tej inicjatywie sanocki szpital wzbogacił się o miejsce przyjazne dzieciom oczekującym na badania lekarskie.

O tym jaki sprzęt otrzymał szpital możecie przeczytać tutaj: 

Inwestycja w zdrowie: Nowy aparat USG dla szpitala w Sanoku (VIDEO)

Dobrze się dzieje w powiecie

Podczas swojego sprawozdania starosta Pieszczoch poinformował, że rozstrzygnięto przetarg na budowę kładki w Nowotańcu, a kolejne dotyczące chodników w Sanoczku i na ul. Okulickiego są bliskie realizacji. Powiat otrzymał także dofinansowanie na przygotowanie dokumentacji na zabezpieczenie osuwiska pod zamkiem. Projekt składany był 2 lata temu ale wówczas nie uzyskał akceptacji. Teraz się udało i wniosek „przeszedł” w pierwotnej formie. 

Na koniec starosta zaprosił wszystkich na 4 edycję Rajdu Ziemi Sanockiej, która rozpoczyna się już w piątek 28 marca (transmisje, relacje wideo i zdjęcia z wydarzenia znajdziecie oczywiście na esanok!) oraz na Niedzielę Palmową do Skansenu 13 kwietnia. Włodarz powiatu pochwalił także naszych młodych sportowców, którzy w ostatnim czasie osiągnęli wiele sukcesów i zachęcił mieszkańców do kibicowania im w kolejnych zawodach. 

To już praktycznie stalking

Następnymi punktami w porządku obrad sesji powiatu w Sanoku było głosowanie nad 9 uchwałami, w tym nad skargą na dyr. Urzędu Pracy. Głosowania przebiegły bardzo gładko i każda uchwała otrzymała 20 głosów ZA przy 0 przeciwnych i 0 wstrzymujących. Nie było o czym dyskutować, gdyż jak powiedział starosta: „wszystkie kwestie są mocno dyskutowane na komisjach„. Przy ostatniej pozycji, czyli skardze na dyr. UP, starosta Robert Pieszczoch zabrał jednak głos. – To już praktycznie stalking – powiedział. Starosta zauważył, że w ciągu jednego tygodnia potrafi do urzędu wpłynąć 5 takich skarg, a sytuacja ta trwa od 5 kadencji. Kto jest nadawcą tych listów? Nie wiemy, jednak rada zdecydowanie „obroniła” swojego dyrektora i skargę uznano za bezzasadną. 

Interpelacje, zapytania i wnioski

W ostatniej części obrad głos zabierał głównie radny Jan Wydrzyński. Na początku zapytał o postęp prac przy zabezpieczeniu budynku Ligi Obrony Kraju. Wicestarosta Damian Biskup odpowiedział, że w tej kwestii decyzje są teraz po stronie nadzoru budowlanego, a nie po stronie starostwa. Budynek jest własnością prywatną ale od lat „straszy” mieszkańców i turystów, co budzi niepokój radnego. – A może należy zacząć piętnować właścicieli? – zapytał retorycznie radny Jan Wydrzyński. Radny Andrzej Chrobak zwrócił uwagę na słabe oświetlenie przy przejściu obok szkoły NR 9, a radny Stanisław Chęć podkreślił raz jeszcze ważność remontu w szpitalu. 

WORD w Sanoku?

Ciekawym wnioskiem był na sesji ten złożony przez radnego Jana Wydrzyńskiego, a dotyczący utworzenia w Sanoku filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Sanoczanie oszaleliby ze szczęścia, prawda? Niestety, choć pomysł jest zacny, jak powiedział starosta nie leży to w kompetencjach urzędu. I tutaj starosta Robert Pieszczoch poruszył ważną kwestię, a mianowicie żeby nie mylić tego co należy do starostwa z tym co np. należy do kompetencji miasta czy innych organów. – My, jako starostwo powiatowe, nie mamy żadnego problemu żeby rozmawiać z burmistrzem Sanoka czy radnymi miejskimi, czy z burmistrzem Zagórza, czy innymi – powiedział starosta Robert Pieszczoch. Należy jednak wiedzieć co może zrobić starostwo, a co leży w zakresie działań innych instytucji. 

Przewodniczący rady Sebastian Niżnik zapowiedział w tym miejscu, że biuro rady chętnie pomoże każdemu wnioskodawcy skierować pisma do odpowiednich jednostek, jeżeli zawarte w nich kwestie nie będą leżały w kompetencjach rady. 

Łatwo, miło i przyjemnie – tak w skrócie można podsumować XIII sesję rady powiatu sanockiego. 

Zobaczcie co na koniec powiedzieli starosta Robert Pieszczoch oraz przewodniczący rady Sebastian Niżnik

 

 

 

 

 


28-03-2025

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)