REKLAMA

WYBORY: Na podkarpaciu jedna z najniższych frekwencji. Jak wypada Rzeszów?

POLSKA. Po godzinie 18:30 rozpoczęła się trzecia tego dnia konferencja Państwowej Komisji Wyborczej, podczas której po raz drugi zaprezentowane zostały wyniki frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu. Zgodnie z przedstawionymi informacjami, województwo podkarpackie oraz okręg krośnieński odnotowują niechlubne drugie miejsce wśród najmniejszej liczby głosujących.

Przechwytywanie_219

– Mamy dobre, a nawet bardzo dobre informacje – rozpoczął konferencję prasową Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Na godzinę 17:00 frekwencja w całym kraju stanowiła 57,54%. Cztery lata temu, również na godzinę 17:00 frekwencja wynosiła 45,49%. – Przekroczyliśmy nawet wyniki frekwencji z ostatnich wyborów prezydenckich, gdzie frekwencja w pierwszej turze wynosiła 17,48%, zaś w drugiej turze 58% – kontynuował Przewodniczący PKW.

Wśród obwodów z najwyższą frekwencją znalazł się okręg w Warszawie z frekwencją 63,21%. Najniższa frekwencja, podobnie jak do godziny 12:00 zanotowana została w Opolu (52,26%). Drugi od końca obwód z najniższą frekwencją to okręg Krośnieński (54.41%).

Podsumowując frekwencję z całych województw, najwyższe zanotowane zostały w województwach: mazowieckim, małopolskim oraz łódzkim. Natomiast województwa z najniższą frekwencją to kolejno: opolskie, warmińsko-mazurskie oraz podkarpackie (55.23 %).

Rzeszów wykazuje najwyższą ferekwencję na tle województwa (58.35 proc). Podobnie w powiecie rzeszowskim wynik frekwencji do godz. 17:00 wynosił 58.17 proc. 

Podczas konferencji prasowej PKW przekazała informacje o incydentach oraz przestępstwach, które miały miejsce podczas wyborów. Większość z nich dotyczyła wyniesienia kart do głosowania z lokali wyborczych. Żadne z incydentów oraz przestępstw nie zakłóciły przebiegu głosowania. Nie ma przesłanek, aby przedłużać ciszę wyborczą.

Na oddanie głosu mamy czas do godziny 21:00.

źródło: red.
foto: PKW/facebook

grafika: PKW

 

15-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)