REKLAMA

WYBORY. Prezentacja kandydatów Konfederacji Korony Polskiej. Grzegorz Braun rekomenduje remont lotniska w Jasionce jako rozwiązanie problemu ze skargą Ukrainy (VIDEO)

WYBORY. Prezentacja kandydatów Konfederacji Korony Polskiej. Grzegorz Braun rekomenduje remont lotniska w Jasionce jako rozwiązanie problemu ze skargą Ukrainy (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dziś we wtorek 19 września 2023 r., odbyła się konferencja prasowa reprezentacji Konfederacji Korony Polskiej z posłem Grzegorzem Braunem na czele, wchodzącej w skład koła poselskiego Konfederacji. Na liście Konfederacji w okręgu (rzeszowskim) 53 znalazło się 11 osób z tzw. Drużyny Brauna, ośmiu z nich zaprezentowało się dziś na rzeszowskim rynku.

Przechwytywanie_218

Lista kandydatów Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna w okregu nr. 23 

Grzegorz Braun nr. 1
Teresa Pracownik nr. 7
Liliana Maciąg nr. 12
Mateusz Szkołut nr. 17
Robert Kuczek nr. 23
Krzysztof Wisniowski nr. 27
Karolina Pikuła nr. 30

Przed prezentacją kandydatów ze swojej partii, poseł Grzegorz Braun odniósł się do aktualnych problemów związanych z groźbami Ukrainy dotyczącymi transportu zboża. Rząd Ukrainy, planuje pozwać Polskę, Węgry i Słowację do Światowej Organizacji Handlu. W związku z wprowadzeniem w Polsce embarga na niektóre produkty rolne,  Ukraina grozi również wprowadzeniem embargo na polskie owoce i warzywa.

Apeluję o podjęcie pilnych prac dokumentacyjnych zabezpieczających, szykujących remont pasa startowego na lotnisku w Jasionce! Można by do tego dodać szereg rozwiązań szczegółowych, bo jeśli dbamy o transport lotniczy, to dlaczego nie mielibyśmy dbać o transport kolejowy, drogowy. Dlaczego nie mielibyśmy choćby nawet i czasowo, wstrzymać ruchu granicznego dla pewnego typu transportu… (…) Problemy, zaręczam państwu znikną, jak ręką odjął w ciągu jednego dnia, jednej nocy. Nastąpi reasumpcja, nastąpią przemyślenia i właściwe wnioski, które przywrócą właściwe proporcje w relacjach polsko-ukraińskich– podkreśla poseł Grzegorz Braun.

W tej wypowiedzi poseł Konfederacji nawiązuje do sytuacji z początku 2022 roku, kiedy to Ukraina zablokowała tranzyt kolejowy do Polski tłumacząc ten fakt pracami remontowymi.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, w którym dokładnie zapoznacie się Państwo z zaprezentowanymi kandydatami.

19-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)