REKLAMA

Wybuch pożaru transformatora w Solinie. Ćwiczenia (FOTO)

SOLINA / PODKARPACIE. W należącej do Grupy PGE Elektrowni Szczytowo-Pompowej Solina odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe. Uczestniczyły w nich jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Leska, Myczkowiec i Polańczyka.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wybuch pożaru transformatora blokowego oraz wyciek substancji ropopochodnych do Zbiornika Myczkowieckiego. Zadaniem wezwanej na miejsce straży pożarnej było opanowanie w jak najkrótszym czasie zagrożenia i udzielenie pomocy poszkodowanym.

– Głównym celem tego rodzaju akcji jest doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Po otrzymaniu informacji o pożarze, Dyżurny Inżynier Ruchu powiadomił o zdarzeniu Państwową Straż Pożarną w Lesku, która wysłała do gaszenia pożaru sześć jednostek strażackich. W międzyczasie nastąpiła ewakuacja wszystkich osób pracujących w elektrowni. Samochody ratowniczo-gaśnicze pojawiły się na miejscu po kilka minutach, a cała akcja trwała ok godziny – mówi Krzysztof Majcher, dyrektor PGE Energia Odnawialna Oddział ZEW Solina-Myczkowce.

Należąca do PGE Energia Odnawialna Elektrownia Wodna Solina jest największą w Polsce elektrownią szczytowo-pompową pracującą na dopływie naturalnym. Zbudowana na rzece San składa się z czterech hydrozespołów o mocy 200 MW. Jest położona w Bieszczadach, u stóp zapory typu ciężkiego. Górny zbiornik elektrowni tworzy największe w kraju sztuczne jezioro o powierzchni 22 km².

materiały nadesłane


15-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)