REKLAMA

Wyjątkowy pasażer i wyjątkowe przywitanie. Anna Wielgosz na lotnisku w Jasionce (ZDJĘCIA)

RZESZÓW/ JASIONKA. Lekkoatletkę Annę Wielgosz, która na mistrzostwach Europy w Rzymie osiągnęła rekord życiowy w biegu na 800 m i wywalczyła nominację na igrzyska olimpijskie, witali na lotnisku Rzeszów-Jasionka przedstawiciele portu, na czele z prezesem Adamem Hamryszczakiem. Obecny był również poseł na Sejm RP – Rafał Weber ze Stalowej Woli, gdzie lekkoatletka zaczynała swoją karierę.

wielgosz02

Dziękujemy za wspaniałe emocje i walkę do samego końca w finałowym biegu mistrzostw Europypowiedział na przywitaniu Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, wręczając sportsmence bukiet biało-czerwonych róż wraz z zestawem walizek „na kolejne podróże, nie tylko sportowe”.

wielgosz03
Anna Wielgosz na bieżni w Rzymie poprawiła o 0,77 sek. rekord życiowy (1:59.07) i wypełniła minimum na letnie Igrzyska Olimpijskie. W finale przez długi czas biegła na drugiej pozycji; do medalu i powtórzenia sukcesu sprzed dwóch lat, gdy w Monachium zdobyła brązowy „krążek”, zabrakło naprawdę niewiele.

Determinacja z jaką pani Ania Wielgosz dąży do osiągania wyznaczonych celów sportowych, jest naprawdę godna podziwu i naśladowania. Życzymy jej dużo zdrowia i wielkiego sportowego sukcesu podczas olimpiady w Paryżu dodał prezes Adam Hamryszczak.

Anna Wielgosz to lekkoatletka rodem z Jeżowego, obecnie mieszka w Jasionce. Nie ukrywa sympatii do podrzeszowskiego lotniska, z którego regularnie lata, na dodatek kilka miesięcy temu prowadziła pokazowy trening z portową grupą biegową. Sportową karierę zaczynała w Sparcie Stalowa Wola, a od ośmiu lat reprezentuje barwy Resovii. Na olimpiadzie wystąpi po raz drugi; trzy lata temu w Tokio zakończyła swój udział w eliminacjach. Obiecuje, że w Paryżu jej apetyty będą zdecydowanie większe.

wielgosz05

źródło: materiały nadesłane

Fot.Łukasz Ożóg /port lotniczy Rzeszów-Jasionka

14-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)