REKLAMA

Wyskoczył z jadącego pociągu. Próbował nielegalnie przekroczyć granicę

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z palcówki w Medyce zatrzymali Libańczyka, który chcąc ominąć kontrolę graniczną wyskoczył z jadącego pociągu. Jak się okazało, niespełna miesiąc wcześniej usiłował już wjechać do Polski.

Do zdarzenia doszło wczoraj (14 listopada) podczas wjazdu do Polski międzynarodowego pociągu relacji Zaporoże – Przemyśl. Strażnicy graniczni zabezpieczający wjazd pociągu zostali zaalarmowani przez pracownika kolei o osobie, która mogła wyskoczyć z jadącego składu. Mundurowi natychmiast ujęli mężczyznę. Jak się okazało, był to 33-letni Libańczyk znany już funkcjonariuszom SG. Legalnie przebywający na Ukrainie cudzoziemiec usiłował wjechać do Polski niespełna miesiąc temu. Nie posiadał jednak dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w UE. Libańczyk wykazał się jednak uporem. Wiedząc, z czym wiąże się kontrola graniczna, tym razem postanowił spróbować ją ominąć. Za usiłowanie przekroczenie granicy wbrew przepisom został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Po zakończonych czynnościach mężczyzna został zawrócony z powrotem na Ukrainę.

źródło: BiOSG

15-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)