REKLAMA

Wysoki mandat za brawurową jazdę. Kierowca jechał bez uprawnień

SANOK / PODKARPACIE. Mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi zakończyła się brawurowa jazda kierowcy subaru. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 99 km/h. Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych.

Wczoraj, sanoccy policjanci ruchu drogowego prowadzili statyczny pomiar prędkości w miejscowości Rozpucie. Przed godziną 18, dokonali pomiaru prędkości subaru, którego kierowca miał na liczniku 149 km/h, w miejscu gdzie limit wynosi 50 km/h.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali za kierującym, dając mu wyraźny sygnał, aby się zatrzymał. 

Kierującym okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. W ubiegłym roku został zatrzymany przez funkcjonariuszy, gdy kierował samochodem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Za przekroczenie prędkości otrzymał mandat w łącznej kwocie 2,5 tysiąca złotych, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość i brawura są najczęstszymi przyczynami wypadków i kolizji drogowych, dlatego funkcjonariusze w sposób szczególny zwracają uwagę na tego typu wykroczenia. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Sanok

10-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)