REKLAMA

Z Sanoka wystartował Orlen Wyścig Narodów (ZDJĘCIA)

SANOK. Ostatni – piąty etap ORLEN Wyścig Narodów wystartował z sanockiego Rynku! Punktualnie w niedzielę (28 bm.) o godz. 9.50 kolarze ruszyli na trasę Sanok – Arłamów. Orlen Wyścig Narodów to jeden z trzech wyścigów zaliczanych do cyklu Pucharu Narodów UCI U23. Rozpoczął się 24 maja i odbywa się w trzech krajach na pięciu etapach: Węgrzech, Słowacji i Polsce. W rywalizacji bierze udział 25 drużyn kolarskich z 22 krajów. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN.

– ORLEN Wyścig Narodów to wciąż młody projekt i jesteśmy dumni z tego, jak rozwija się ta impreza, która w całości dedykowana jest młodym kolarzom, stanowiącym przyszłość tego sportu – wyjaśnia Czesław Lang. – Głęboko wierzymy, że te doświadczenia są bardzo kształtujące dla młodych kolarzy, którzy w przyszłości będą musieli rywalizować z zawodowym peletonem. Wspólnie z naszym Sponsorem Tytularnym – PKN ORLEN – obraliśmy sobie za cel zaoferowanie wydarzenia na wysokim sportowym poziomie. I już dziś wiem, że się nam to udało.

Ostatni i decydujący etap wystartował z Sanoka i liczy 145 kilometrów, bez metra płaskiego terenu. Etap przerywany jest stromymi podjazdami i zjazdami, aż do mety na wysokości 581 metrów w Hotelu Arłamów. To właśnie tutaj, w lasach tego pięknego kurortu, rozstrzygnie się końcowa klasyfikacja ORLEN Wyścigu Narodów 2023.


Trasa przejazdu przez Powiat Sanocki:

  • Miasto Sanok (start wyścigu – godz. 09.50): ul. 3-go Maja, u. Rymanowska, ul. Krakowska, ul. Okulickiego – Sanoczek – Prusiek – Niebieszczany – Poraż – Zagórz – Tarnawa Dolna – Tarnawa Górna – wjazd do Powiat Leski.

Trasa przejazdu przez Powiat Leski:

  • Huzele – Lesko – Glinne – Uherce Mineralne – Orelec – Bóbrka, po czym kolarze w miejscowości Łobozew wjadą na teren powiatu bieszczadzkiego.

Trasa przejazdu przez Powiat Bieszczadzki:

  • Łobozew Dolny – Ustjanowa Dolna – Ustjanowa Górna – Ustrzyki Dolne: ul. 1 Maja, ul. Rzeczna, ul. PCK, ul. Łukasiewicza, ul. Gombrowicza, ul. Nadgórna, ul. Pionierska, ul. Rynek, ul. 1 Maja, ul. 29 Listopada – Brzegi Dolne – Krościenko – Jureczkowa – Braniów, Kwaszenina – Arłamów.

Wyścig jest transmitowany na żywo przez TVP Sport.

źródło: materiały organizatora, oprac. red.
foto – redakcja


28-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)