REKLAMA

Zapraszamy na TURYSTYCZNY SYLWESTER w Bieszczadach oraz MAŁANKĘ!

WOLA MICHOWA / BIESZCZADY. Gorąco zapraszamy Ciebie i Twoich przyjaciół do Woli Michowej na niezapomnianego, wesołego Sylwestra w górach Bieszczadach. Oferujemy atrakcyjne ceny, różnorodne atrakcje i zabawę do białego rana!

19:00 – Rozpoczęcie NOCY SYLWESTROWEJ

W rytmie muzyki rozrywkowej zaczniemy pożegnanie starego roku. O oprawę muzyczną zadba zespół muzyczny, który rozkręci zabawę do białego rana. Podczas całej imprezy gorące posiłki i zimna płyta podawane będą na szwedzkim stole. Tak z wielkimi uśmiechami przywitamy Nowy Rok! Sylwester ma charakter imprezy turystycznej – nie obowiązują tu eleganckie stroje.

04:00 – Koniec imprezy sylwestrowej

Cena: 200 zł/osoba

Cena zawiera: Imprezę sylwestrową z muzyką na żywo, 2-daniowy obiad, dwa dania gorące (jedno w formie dania złożonego, drugie w formie zupowej), zimna płyta, soki, napoje gazowane, kawa, herbata, ciasto, lampkę szampana o północy.

Dodatkowo 1 stycznia o godz. 12:00 rusza kulig z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, grzańcem i muzyką na żywo – 120 zł/osoba dorosła, 90 zł dzieci do 12 roku życia.

Zapisy:

Tel.: 881 315 112
E-mail: recepcja@latarniawagabundy.pl

 

Zapraszamy także na Małankę
Sylwester w kalendarzu juliańskim – impreza karnawałowa

13 dni po Sylwestrze – w dniu świętej Melanii zapraszamy na „Małankę”, żegnającą stary i witającą Nowy Rok w kalendarzu juliańskim.

Gościnny Ośrodek Latarnia Wagabundy w Woli Michowej zaprasza na prawdziwie Łemkowską Małankę. Powitanie Nowego Roku według kalendarza juliańskiego to także świetna okazja by przybliżyć sobie obyczaje żyjących na tych terenach karpackich górali, a także możliwość powtórki sylwestrowej nocy wśród muzyki na żywo, bieszczadzkiej śnieżnej aury i znakomitej regionalnej kuchni.

Zapewniamy:

  • Kolację regionalną (2-daniową)
  • Gorący posiłek kuchni łemkowskiej
  • Przystawki, kawa, herbata, ciasto, soki (szwedzki stół)
  • Muzykę na żywo w wykonaniu kapeli

Cena: 150 zł /osoba

Dodatkowo, przed Małanką rusza kulig z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, grzańcem  i muzyką na żywo, na który serdecznie zapraszamy – koszt kuligu – 120 zł/osoba dorosła, 90 zł dziecko do 12 roku życia.

Patronem ukraińskiego Sylwestra jest Święta Melania, żyjąca na przełomie III i IV w. Impreza obchodzona jest zgodnie z datą ostatniego dnia roku według kalendarza juliańskiego, 13 dni później niż w powszechnie przyjętym kalendarzu gregoriańskim. Zamiast Sylwestra imieniny tego dnia obchodzi Melania. To imię jest bardziej popularne w kręgu wpływów kościoła wschodniego. Potocznie mówi się Małanka, stąd nazwa imprezy.

Istnieje możliwość wynajęcia pokoju i przedłużenia pobytu wg oferty cenowej Ośrodka.

Link do wydarzenia: https://www.latarniawagabundy.pl/szczeg-y-wydarzenia-i-rejestracja/malanka-impreza-karnawalowa-w-bieszczadach

Zapisy:

Tel.: 881 315 112
e-mail: recepcja@latarniawagabundy.pl

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

29-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: