REKLAMA

Zaproponował policjantom łapówkę. Grozi mu 10 lat więzienia

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego audi. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość. Aby uniknąć mandatu, próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Za popełnione przestępstwo kierowcy audi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci ruchu drogowego, w miejscowości Wojtkowa, w związku z przekroczeniem prędkości zatrzymali do kontroli kierującego audi. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak kierowca chciał inaczej załatwić tą sprawę.

59-latek, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem. W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca audi został zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Za popełnione wykroczenie drogowe mieszkaniec powiatu leżajskiego został ukarany mandatem. Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych (zgodnie z art. 229 §3 KK), mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

grafika poglądowa

15-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)