REKLAMA

ZARSZYN. Młodzieżowe rady przyszłością gmin i miast. ROMOWICZ: Powinni walczyć o dorosłą radę (ZDJĘCIA)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. Kilka dni temu, burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz kandydat Polski 2050 na posła w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych Bartosz Romowicz, odwiedził gminę Zarszyn, aby spotkać się z członkami Młodzieżowej Rady Gminy w Zarszynie, w ramach pierwszej sesji po wyborach uzupełniających. – To młoda, niedawno wybrana rada, która uczy się tej lokalnej demokracji. Byłem świadkiem jej pierwszego aktu czyli wyborów przewodniczącego i wiceprzewodniczących oraz złożenie ślubowania. Kibicuję i trzymam kciuki za młodzieżową radę, bo uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie, które wpływa na większe zaangażowanie społeczne i polityczne młodych ludzi w samorządzie – powiedział po spotkaniu Bartosz Romowicz.

Jak zaznaczył w mediach społecznościowych Bartosz Romowicz, jeszcze kilka lat temu młodzieżowe rady były tylko w dużych miastach, gdzie ta społeczna świadomość była dużo większa. Dziś jest to organ, który funkcjonuje w wielu gminach. W mniejszych gminach jest tam, gdzie wójtowie czy burmistrzowie są młodymi ludźmi, jak np. w Zarszynie.

Ja sam jak byłem młodszy i uczęszczałem do szkoły średniej to zastanawiałem się dlaczego nie ma takiej rady u mnie w gminie, dlatego zaraz po tym jak zostałem burmistrzem Ustrzyk Dolnych to przystąpiliśmy do jej powołania. Dziś nie żałuję tej decyzji, bo wielu z tych młodych ludzi kontynuuje swoją przygodę np. w samorządzie studenckim. Życzyłbym sobie, aby po powrocie ze studiów młodzieżowi radni spróbowali zawalczyć o dorosłą radę – zaznacza Bartosz Romowicz, kandydat Polski 2050 na posła w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Jak się dowiadujemy, powstał plan zorganizowania początkiem 2023 roku I Forum Młodzieżowy Rad Województwa Podkarpackiego.

Trzeba inspirować tych młodych ludzi, dawać możliwość zdobywania wiedzy i wzajemnej integracji – zaznacza Romowicz.

foto: Urząd Gminy Zarszyn

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ROMOWICZ W SANOKU. Dlaczego kandyduje? Jak łączy obowiązki? O co apeluje do rządzących? (VIDEO, ZDJĘCIA)

  SANOK. Romowicz rozdaje kawę na deptaku. Zaczepił Uruskiego (VIDEO, ZDJĘCIA)

  ROMOWICZ W SANOKU: Jest wiele do zrobienia (VIDEO, ZDJĘCIA)


01-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)