Zawodnik TEXOM Samuraj Sanok Mistrzem Europy MMA! (ZDJĘCIA)

SPORT. W dniu 6.10.2023 r. w Bełchatowie zawodnicy TEXOM Samuraj Sanok sekcja MMA uczestniczyli w Mistrzostwach Europy amatorskiego MMA. Na tą wspaniałą przygodę zabrało się 4 zawodników sekcji seniorów, 2 juniorów i 2 kadetów, którzy wciąż zdobywają doświadczenie startując i walcząc często z zawodnikami bardziej doświadczonymi i starszymi od siebie.

Turniej dla zawodników TEXOM Samuraj Sanok zakończył się zdobyciem dwóch złotych i jednego brązowego medalu. Mistrzem Europy w Ograniczonej formule Senior waga 70 kg został sprowadzony w obecnym sezonie Ivan Yarovyi, wygrywając dwie walki. W finale do walki nie stawił się jego przeciwnik i w ten sposób Ivan został Mistrzem Europy!

Jednak dziwne okoliczności organizacji sprawiły, że dwóch naszych zawodników Roman Kuziv i Łukasz Horodejczuk otrzymali swoje medale praktycznie bez walki (przeciwnik finałowy Romana wycofał się z walki, natomiast Łukasz przegrał walkę półfinałową i z racji małej liczby zawodników zmieścił się w strefie medalowej). Kadeci i juniorzy wrócili tym razem na tarczy z dużym bagażem doświadczeń, niestety kończąc swój udział na walkach ćwierćfinałowych. Zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8, jednak widać ogromny progres w ich umiejętnościach co na tym etapie szkolenia jest kluczowe.

Nie zgadzamy się z decyzja sędziów w walce Sylwestra Komarskiego, który w naszych oczach i wielu obserwatorów został skrzywdzony decyzją sędziów w walce o strefę medalową, co dało by nam kolejny, czwarty medal – minimum brązowy. Wyjazd na plus! Przywozimy sukcesy z kolejnej już 20. imprezy w tym roku! Dziękujemy sponsorom za wsparcie!