REKLAMA

ZBIGNIEW ZIOBRO: Cenzura profilu KONFEDERACJI przez FACEBOOKA jest absolutnie NIEAKCEPTOWALNA!

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zabrał publicznie głos w sprawie cenzury internetowej nałożonej przez Facebooka na profil Konfederacji.

Sprawa cenzury profilu Konfederacji stała się punktem wyjścia do dyskusji na temat uprawnień prywatnych właścicieli mediów, w tym mediów społecznościowych. Facebook usunął bowiem profil partii politycznej, który obserwowało około pół miliona osób. Zbigniew Ziobro stwierdził, iż ingerencja internetowego giganta w sferę opinii publicznej niepokojąco rośnie.

– Facebook decyduje się coraz głębiej ingerować w sferę wolności słowa i debaty… opinii publicznej, debaty publicznej w Polsce. Mianowicie, dał temu wyraz poprzez ocenzurowanie konta jednej formacji
politycznej, która ma swoją reprezentację w parlamencie, czyli Konfederacji – powiedział Ziobro.

– Jakakolwiek nie byłaby to siła polityczna, reprezentująca prawą, lewą czy też środkową część polskiego parlamentu, to jest rzeczą absolutnie niebywałą i nieakceptowalną, aby w polskim państwie ktoś, prywatny właściciel jakiegoś medium, w tym medium – w tym wypadku społecznościowego, mógł tak głęboko ingerować i naruszać sferę wolności debaty politycznej i wpływać niejako na przyszły wynik wyborów, bo nie ulega wątpliwości, że wypracowana przez długie lata relacja pomiędzy danym środowiskiem politycznym – jakimkolwiek by ono nie było – z odbiorcami, poprzez tego rodzaju ingerencję niestety napotyka bardzo poważne przeszkody i w konsekwencji też rzutuje na możliwości sprawnej komunikacji pomiędzy środowiskiem politycznym, partią polityczną a wyborcami – tłumaczył, wskazując na dalekoidące konsekwencje takiego kroku.

– To kolejne już wydarzenie, nie pierwsze przecież, związane z tego rodzaju cenzurą i ingerencją pokazuje zasadność naszej inicjatywy stworzenia specjalnej regulacji prawnej, która tego rodzaju praktyki by co najmniej ograniczała i niosła dla podmiotów, które dopuszczają się tego rodzaju przedsięwzięć, które stanowią realny zamach na wolność słowa, by wprowadzała ta regulacja realne sankcje i możliwość poniesienia konsekwencji – zaznaczył Zbigniew Ziobro, zapowiadając prawne środki podjęte w celu ograniczenia m.in. internetowej cenzury.

ZOBACZ TAKŻE:

dr PIOTR RUBAS: BANKRUCTWO służby zdrowia i ZUS! Podatek dochodowy to HARACZ ! Bezprawie POLICJI ?

tvPolska

 

12-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)