REKLAMA

Zjeżdżał na nartach z Połoniny Caryńskiej. Złamał nogę (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Kolejną interwencję w górach opisują ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR. W poniedziałek udzielali oni pomocy mężczyźnie, który podczas zjazdu na nartach skiturowych w okolicy zielonego szlaku na Połoninie Caryńskiej prawdopodobnie złamał podudzie. Poszkodowany został przetransportowany na Przełęcz Wyżniańską, gdzie czekała już na niego załoga pogotowia.

Do centrali w Sanoku wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który podczas zjazdu na nartach skiturowych w okolicy zielonego szlaku na Połoninie Caryńskiej prawdopodobnie złamał podudzie. Do miejsca zdarzenia wyruszyli ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych oraz kilku ratowników ochotników z Wetliny. Po dotarciu do poszkodowanego, wdrożono stosowne procedury w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz medyczne czynności ratunkowe. Następnie rozpoczęto ewakuację poszkodowanego na Przełęcz Wyżniańską, gdzie został przekazany załodze karetki z Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanok – relacjonują ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

źródło: Bieszczadzka Grupa GOPR / Fb


09-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)