REKLAMA

Zmienił dane osobowe, aby móc przekroczyć granicę. Próba się nie udała

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z przejścia w Medyce ujawnili cudzoziemca, który zmienił dane osobowe, aby móc przekraczać granicę. Jak się okazało, wcześniej otrzymał sądowy zakaz wjazdu do strefy Schengen.

Do zdarzenia doszło 1 lutego br. podczas kontroli osób wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Medyce. Funkcjonariusze SG nabrali podejrzeń, że 36-letni obywatel Ukrainy usiłuje wprowadzić ich w błąd.

Szczegółowe sprawdzenia potwierdziły, że cudzoziemiec zmienił nazwisko, gdyż pod tym pierwotnym miał zakaz wjazdu. Jak ustalono, w 2022 roku Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę za posługiwanie się fałszywym prawem jazdy, czego konsekwencją prawną było m.in. wpisanie do wykazu osób niepożądanych w strefie Schengen do końca 2024 roku. Rozwiązaniem miała być zmiana danych.

Cudzoziemiec usłyszał zarzut próby nielegalnego przekroczenia granicy z wykorzystaniem podstępu, do czego się przyznał. Wyjaśnił mundurowym, że miał świadomość ryzyka, jakie podejmuje. Ostatecznie otrzymał odmowę wjazdu, a zgromadzony materiał trafi do sądu, który podejmie ostateczną decyzję w sprawie.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

02-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)