REKLAMA

Znacie piosenkę o Sanoku? „W kolorach tęczy jak w bajkowym śnie” (VIDEO)

Znacie piosenkę o Sanoku? „W kolorach tęczy jak w bajkowym śnie” (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Przypominamy piękną piosenkę o Sanoku, skomponowaną przez znanego i lubianego nauczyciela muzyki Marka Dzioka. Absolwenci dawnej „ósemki” doskonale znają każdy wers oraz melodię tego utworu. Śpiewana była na każdej akademii oraz podczas ważnych uroczystości miejskich. Zapraszamy do wysłuchania.

„Piosenka o Sanoku”. Niewiele jest miast, które mogą cieszyć się swoją piosenką.

Przed wielu laty jeden z sanockich muzyków napisał utwór śpiewany i lubiany przez wielu sanoczan tych młodszych i starszych. Wykonywany przez dzieciaki w przedszkolach, szkołach, a nawet przy dźwiękach gitar podczas ogniskowych spotkań.

Ciekawe jest to, że piosenka jest również znana i śpiewana przez ludzi, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju.

Sam kompozytor tej piosenki oraz autor tekstu Marek Dziok zapytany o genezę jej powstania odpowiada: – Tak to wtedy czułem, i tak napisałem.

Piosenka śpiewana niegdyś przez „Katarynkę”, czyli Zespół Piosenki Dziecięcej założony przez Marka Dzioka. Następnie przez grupę wokalną SP 4 „Mini Miss”, również powołaną i założoną przez niego.

Dzisiaj w nowej aranżacji i w wykonaniu dziewcząt ze Studia Piosenki Dziecięcej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku o wdzięcznej nazwie – „Miss Kapibara”. Śpiewa Zuzanna Osenkowska klasa 4 b, oraz zespół „Miss Kapibara” również 4b w składzie: Zuzanna Osenkowska, Izabela Horbowy, Wiktoria Stadnik oraz Lena Bojeczko.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich sanoczan. Pamiętajcie, że w tekście nastąpiła pewna zasadnicza zmiana… Nie tak jak przed laty niegdyś „nowa”, teraz już niestety „stara sanocka piosenka”… – mówi Marek Dziok.


screen z filmu: Youtube.com / Keram KoizD

video: Youtube.com / Keram Koizd

11-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)