REKLAMA

ZUS: Wypłata emerytur i rent jeszcze przed świętami!

ZUS / ŚWIADCZENIA. Emeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia 25. każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunki bankowe.

IMG_0108_1

Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. Zadbaliśmy o to, by emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

Świadczenia, z terminem płatności wyznaczonym na 25 grudnia, doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 19 grudnia, a przekazywane do banku – 21 grudnia. Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2024 r. 22 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a do banku – 28 grudnia.

Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza. Poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych w kraju – wynosi około 78 procent. Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyli bezpieczną formę przekazywania świadczeń przelewem – dodaje rzecznik.

W naszym regionie ZUS wypłaca niemalże 450 tys. emerytur i rent.

Oddział JASŁO: 133,5 tys., 71,1% – przelew na konto
Oddział RZESZÓW: 314,5 tys., 72,5% – przelew na konto

źródło: ZUS Rzeszów

zdjęcia: ZUS Rzeszów

19-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)