REKLAMA

Zyskaj! 6 tys. zł instalacja fotowoltaiczna, 16 tys. zł magazyn energii. SPRAWDŹ

POLSKA. – Rozwój odnawialnych źródeł energii to dobra recepta na rosnące na skutek wojny ceny prądu. Dlatego zwiększamy wsparcie dla gospodarstw domowych. W ślad za zamrożeniem cen prądu, podnosimy dofinansowanie na budowę domowych instalacji fotowoltaicznych – informuje minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Debata na temat rozwoju sektora OZE w Polsce oraz przedstawienie efektu prac w ramach porozumień sektorowych morskiej energetyki wiatrowej, biogazu i biometanu oraz fotowoltaiki, zainicjowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska to główne cele Konferencji Stron Porozumień Sektorowych, która odbyła się 22 listopada 2022 r. w Warszawie. Podczas konferencji minister klimatu i środowiska Anna Moskwa ogłosiła zmiany w programie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Mój Prąd”.

W ramach programu Mój Prąd Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od 15 grudnia podniesiony zostanie poziom dofinansowania dla instalacji fotowoltaicznych do 6 tys. złotych, a do magazynów energii do 16 tys. złotych. Zmiana ta obejmie wszystkich beneficjentów 4. edycji programu.

foto: Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska / FB

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla rozwoju odnawialnych źródeł energii. Patrząc jak rozwija się fotowoltaika zdecydowaliśmy się na podniesienie dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd – to 6 tys. dla paneli fotowoltaicznych i 16 tys. zł dla magazynów energii. Zmiana obejmie beneficjentów 4. edycji programu – mówiła.

W kolejnych tygodniach możecie Państwo się spodziewać dalszych działań, wspierających rozwój energii odnawialnej w Polsce – dodała.

  źródło: Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska / FB, gov.pl

23-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)