REKLAMA

Wycieńczony i wychłodzony pies uciekł z łańcucha. Było już za późno (DRASTYCZNE ZDJĘCIE)

GMINA ZAGÓRZ. W poniedziałek (19 grudnia) na teren jednej z posesji w miejscowości Mokre przybłąkał się wycieńczony pies. Zwierze było skrajnie osłabione i wychłodzone. Niestety pomimo udzielonej pomocy, nie udało uratować się czworonoga, który trzymany był przez właściciela na zewnątrz, pomimo niskich temperatur.

320790516_544343710935381_6983684040671224899_n

Przedwczoraj o świcie na teren jednej z posesji w miejscowości Mokre przybłąkał się pies. Skrajnie wycieńczone i wychłodzone zwierzę zdołało urwać się z łańcucha, na którym od kilku lat przebywało u swojego właściciela. Pies w zimne i mroźne wieczory przebywał w budzie, co w konsekwencji doprowadziło do wychłodzenia organizmu. Po urwaniu się z łańcucha zwierze dotarło pod jeden z domów.

Osoba, która dostrzegła wycieńczone zwierzę zadzwoniła po odpowiednie służby, które odebrały czworonoga. Pies został przewieziony do schroniska ”Wesoły Kundelek” w Lesku, tam trwała walka o jego życie. Niestety pomimo wysiłku, jego życia nie udało się uratować. Na profilu Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku została opublikowana wiadomość o śmierci czworonoga.

– Już nie wróci do podłej budy i łańcucha w Mokrym. Nie żyje. Odszedł z powodu hipotermii. Taką informację otrzymaliśmy ze schroniska ,,Wesoły kundelek” w Lesku dokąd nieprzytomny pojechał. Nie zdołał się ogrzać w domu, do którego resztką sił doszedł po pomoc. Jaka musiała być jego śmierć? Trudno sobie to nawet wyobrazić. Bierzcie psy z łańcuchów do ciepła w mrozy! Udostępniamy! Może komuś to da do myślenia. Chociaż jednemu zasypiającemu w ciepłym łóżku, podczas gdy jego pies właśnie zamarza na łańcuchu — czytamy na profilu Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

– Z drugiej strony ciekawe ile z nich na ciężkich łańcuchach w beznadziejnych budach zamarzło tej nocy lub zamarznie tej zimy. Oto Polska rzeczywistość — dodaje.

Pamiętajmy, że zwierzę to nie rzecz, ani też najlepszy prezent. To z pewnością odpowiedzialność! Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

W myśl ustawy o ochronie zwierząt, przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień m.in.:

• bicie zwierząt;

• utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa, bądź w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji;

• porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje.

  źródło: red., Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku / fb

21-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)